[ Fillimi ] [ Muzik ] [ Chat ] [ About Me ] [ Kontakto ]

 

 

                                                                                                 

  [ Manu ]

 -Home

 -About Me

 -Albanian Music

 -Albanian Rap

 -Albanian Videos

 -My Photos

 -Photos

 -Historija e Kosoves

 -View Guest Book

 -Signe Guest Book

 

  [ Manu 2 ]

 -Dashuria

 -Poezi

 -Poezi1

 -Poetry

 -Test Love

 -Barculeta

 -Humor

 -Tregime

 -Games

 

  [ Manu 3 ]

 -IRC Chat

 -Voice Chat

 -Shkarkime

 -Kontakto

 

 

  [ Photos ]

 -My Pics

 -Love

 -Cars

 -UĒK'es

 -Romantic

 - Friends

 

 [ Reklama ]

 -Besimi.tk

 -KosovaOnline.org

 -agroni.net

 -Bini.tk

 -AlbaHost.ca

 -RiniaShop.com

 

 

  [ Poezi ]

 Poezi Shqip

 

AJO QE PER TY VUAN

Une jam
Une jam ajo qe vuaj
Ajo qe per dashurin tone shkruaj
Ajo qe ende gjdo gje kujtoj
Ajo qe ty don te harroj

E ti ti ike pa fjal
S'munda te te ndal
Por tani kam kuptuar
Se kisha gabuar
Ne ty qe jam dashuruar
Dikure e jotja
 

Jeta ime

Fillova te shkruaj se nuk kisha pergjigjje
Fillova te vuaj, se nuk kisha zgjidhje
Jeten e bukur fillova me jetu
Kush ma prishi kete lumturi tashti mu?

Pse ma beret kete tradhti?
Pse me denuat kur isha shum i ri?
Pse me larguat, nga kjo shoqeri?
Pse kishit ne mu aq shum xhelozi?

Pse keshtu veproni, kurr nuk me doni?
Pse nuk me ofroni, gjithmon me refuzoni?
Pse, ju lutem me tregoni?
Pse jeni keshtu? Pse me xhelozoni?

Keto vargje qe i thurri, me bejn te qaj
Pse une per te gjith kam faj?
Pse nuk me lėnė te qete, jeten time me jetu?
Gjithomn nderhyjn per me mė pengu.

Dua te jem i lir, jeten time me jetu
Dua paq, gjithmon me u argetu
Dua respekt, motra e vllazni
Dua nje jete, te bukur pa xhelozi

Ishte Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit
Kur mė the se mė s’tė dua
Prita se do t’rridhnin lotėt
Por spat lot nė faqe tu
Dhe s’tė erdhi keq pėr mua
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrėn
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq njė her tė flisja
S’dua tjetėr prej ksaj bote
Sikur veq tė mė kuptoje
Sa mė mungon buza jote
Qe spo mund ta puthi sante...

Tė pres!..

Ishe i vetmi nė jetėn time
me tė cilin une ndaja gėzime
ditėt qė sė bashku kaluam
mė duket se shumė shpejt perėnduan
Por ti shumė shpejt shkove
tė gjitha i harrove
Tash tė pres kėtu
qė tė jesh me mu,
Nė asgjė tjetėr s’mendoj
kur syt e tu i shiqoj.
Dhe e qetė kur nuk ri
sepse mendimet mė
shkojnė tek ti.
E kam frikė tė mbes nė vetmi
se tė dua dhe ti atė e di.
Dhe nėse ty s’tė kam kėtu
atėhere nuk mundem
mė me jetu…
Tash kėte kėngė ty ta kėndoj,
qė ta kuptosh sa shumė tė DASHUROJ.

Per henen time te dashur

Une do te jem bashk me ty
si ne vuajtje, si ne dashuri
nuk te le une kurr ne vetmi
do te mbuloj me dashuri.

Edhe me mija pengesa ne rrug
dashuria ska ndalim
ti ke hyr dhe do te mbetesh
pergjithmon ne shpitin tim!!!

Ty!

Ty qe s'te njoha mire
Ty me ate shpirt te dlire
Ty qe te deshte aq shume
Ty qe te mori ky lum... qe quhet jete!Un e ti

Eja me mua,
se ty te kam shpres,
eja me mua se pa ty sdu te vdes
ti je djelli qe mua me ngrohn
ti je endra qe un shum shpesh e shoh.

 

Ėnderr e Heshtur

E dashura ime , e mir ime e panjohur,
Tani s'mė zė gjumi duke menduar pėr ty,
Nė dritaren time rrah shiu i pasosur,
me trishtim ėndėrror e mallėngjim tė ri . .
.

 

Edhe nė vdeksha

Deri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj

Kliko ketu per te lexuar ma shum poezi

 

 

Designed By Hajdin K

Copyright © 2003 Hajdini.com Inc. All Rights Reseved