[ Fillimi ] [ Muzik ] [ Chat ] [ About Me ] [ Kontakto ]

 

 

                                                                                                 

  [ Manu ]

 -Home

 -About Me

 -Albanian Music

 -Albanian Rap

 -Albanian Videos

 -My Photos

 -Photos

 -Historija e Kosoves

 -View Guest Book

 -Signe Guest Book

 

  [ Manu 2 ]

 -Dashuria

 -Poezi

 -Poezi1

 -Poetry

 -Test Love

 -Barculeta

 -Humor

 -Tregime

 -Games

 

  [ Manu 3 ]

 -IRC Chat

 -Voice Chat

 -Shkarkime

 -Kontakto

 

 

  [ Photos ]

 -My Pics

 -Love

 -Cars

 -UK'es

 -Romantic

 - Friends

 

 [ Reklama ]

 -Besimi.tk

 -KosovaOnline.org

 -agroni.net

 -Bini.tk

 -AlbaHost.ca

 -RiniaShop.com

 

 

  [ Vica ]

Barculeta(Vica)

Hyn Profesori ne klase, te gjithe qohen ne kembe vetem Luli jo!
Profesori e pyet? Ty Lul a spo te qohet a?
Jo pergjigjet Luli mua me qohet veq kur te hyn Profesoresha!!


Dy police te dehur hyne ne apoteke dhe kerkojne dy bureke me mish.
-Po kjo eshte apoteke e jo burektore;- po i thote farmacisti.
-Ani ben edhe me djath;-ia kthejne policet.
Farmacisti therret komandantin e stacionit policor dhe i thote:
-Zoteri komandant,tek une kane ardhur dy police dhe kerkojne bureke,une po i them se kjo eshte
barnatore e jo burektore por keta po insistojne qe tu jap burek.
I nervozuar,komandanti po i thote:
-Hik hik(edhe ky i dehur)Po mshoju tepsi kreje he nanen e pijanecav ia jav....Luani i rreshton te gjitha kafshet te nje gremine dhe po i thote:
-Ai qe guxon qe te kerceje poshte do te jete miku im me i miri dhe si shperblim e ka nje nate
seks me luaneshen time.
Kafshet u shikuan ndermjet veti por asnjeres nuk ia mbajti qe te kerceje.Kaluan keshtu nj
ore,dy,tri,pese... u be nate kur papritmas u degjua nje:
-Rrabap buuummmmmm
Shikojne te gjithe kur ariu duke e fshire pluhurin po thote:
-Ty luan kysmet luaneshen sonte, e ti lepur mbaju mire se pa ta kajt nanen s'ko me lane (sepse
lepuri e ka shty dhe e ka gjuajt ne gremine).


Seksi i perkryer tek vajzat zgjat 7 ore e 1 minute:
-3 ore qe tia mubushesh mendjen
-1 minute seks
-4 ore arsyetimin se su ba nami,tuj e marre me te mire qe mos ti tregoje kujt
Ndersa tek nje grua e martuar 7 ore e gjusme:
-30 minuta paraloje
-2 ore seks
-5 ore qe te vish ne vete

Kishin qene Shqiptari, Amerikani, dhe Gjermani, dhe ishin pas shtyer se cili po rrine me shume me gomarin ne nje dhome.
Hyn Amerikani, nuk mundet me duru dhe pas 3 ore del. Hyn Gjermani gjithashtu edhe ai rrin nje 6 ore, nuk mundet me duru dhe del.
Kur hyn shqiptari, prit 3 ore, prit 6 ore, shkoi gati dita, ku papritmas del gomari dhe i
nervozuar thote "Jo bra vlla, s'po rrike me shqiptarin"


Telefoni

Ne nje familje zakonisht flitej ne telefon me teper se dy ore. Nje dite prej ditesh, kur bie
zilja e telefonit, vajza e hap dhe flet vetem 40 minuta.
Papritmas i ati ngrihet i merzitur e i thote: - Pse fole vetem 40 minuta?
Vajza i pergjigjet:
- Po i kishin rene numrit gabim.


A e ke dhene provimin?
-Jo kam ra
-Ore une nuk te pyeta a ke ra, por a e ke dhene!


Pyet nje shoke, shokun tjeter:
-Po te keshe kontakt me njeriun me shkopin magjik, qfare deshire kishe pas me ta plotesu?
-Me ma fale shkopin magjik


Bisedojn dy shoke:
-E more, une sa here kthehem nga puna e puthi gruan, po ti?
-Paj te them te drejten, une as qe e njohe gruan tende!


Nena po e pyet djalin e saj:
-Pse o bir nuk po del jashte me luajt me shoke?
-E kam vetem nje shoke, kurse ate nuk mundem ta duroj.


Ne banken e nje shkolle shkruante keshtu:
-E dashura Arta- -Te dua- -a me do?-
-I dashuri Artan- -Nuk te dua- -Te do Arta-


Ne dasem nje njeri I'u afrua nje djaloshi dhe e pyeti:
-A mos jeni ju dhenderri?
-Jo, se per fat te keq jam eliminuar qe ne qerekfinale!- i'u pergjgje djaloshi me keqardhje.


Djaloshi nisi te dyshonte ne sinqeritetin e femres se vet. Nje dite me xhelozi e pyeti:
-Q'raporte ke me ate tregtarin?
-Ashtu..... hyrje.... dalje- u pergjigje ajo


Njani po I tregon mikut te tij per dy martesat e tij te palumtura!
-E para-me iku
Miku e pyeti:
-Po e dyta?
-E dyta s'po me ik!


A ke ndegju najhere te flitet per ndonje mashkull qe I'a ka dale perfundimisht t'I kuptoj femrat?
-Me duket se njani po, por, pak para se me kallxu historine e vet, kishte vdeke tuj qesh.


Degjova se do te martohesh me ate studenten e trashe?- i thot studenti kolegut.
-Po do te martohem. Ajo eshte dashuria e jetes sime.
-S'ka arsye ta konsiderosh jeten aq te rende!


Bisedojn dy shoqe:
-Burri im eshte nje engjull-thote njera.
-Ti ke fat- I'a kthen tjetra.
-Burri im eshte ende gjalle


Ne teater dy shikues vazhdimisht peshperisin. Shikuesi I nevrikosur, I cili rri para tyre kthehet dhe po I'u thote:
-Me falni, por, une nuk po mundem te degjoj asgje!
-Po ku po te intereson more ty se qka po bisedoj une me shokun tim?!


E martuan njehere nje djale, budalle. I thane:
Hajde Syle me hi dhenderr?
-Qe, qe.... u be ora 12 e ai qe, qe....
-Dikur babes I kercen damari dhe po I bertet:
-Qohu, more hajvan se po te hi stupc!
Por edhe Syla e humbi durimin dhe tha:
-Kadale bre, qka mu keni tek vetem mua, thuani edhe vellaut tjeter!

Hasa I uron Hyses lindjen e dajlit me kengen:
-Pak une....e pak ti.-


Nje fare Zeka e kishte pas shprehi me thane per gjthqka -ka edhe ma keq-, shoket vendosen me I'a hjeke kete shprehi dhe nje dite po I'a tregojn nje vaki.
-A ke degju se qka I ka ndodhur Armendit te mahalles tone dje?
-Kur u kthye nga puna e ka gjete gruan me jaran dhe I ka vra qe te dy, dhe me pastaj e ka vra edhe veten.
-Paj... keq, veq... ka edhe ma keq, tha Zeka.
-Qysh bre Zeke ka edhe me keq?
-Qka mundet me qene edhe me keq ketu?
-Po me pas qellue une e me ardhe Armendi pardje, ish ba edhe ma keq se me kishte vrare mue.


ISH PAS KAN NJE HER NJE FAMILJE DHE KUR BUURI KISH DASHT GRUES ME JA BA ATE PUNE GJETH E KISH QUE DJALIN E VET TE GRUJA VET DHE I KISH THAN THUAJ NANES APE LESHON MAQINEN ME LA TESH DHE GRUJA I KISH THAN DJALIT TE VET THUJ BABES JO NJE HER SE NUK PO MUNA POR BURRI E KISH QUE EDHE NJE HER DJALIN E VET DHE I THOT SHKO DHE THUAJ NANES APE LESHON MA QINEN ME LA TE SHA AJO POR AJO KISHTE THAN PRAP JO E AI KISH SHKUE TE GRAZHD TE LOPVE DHE I KISH MSHU ME


Fillimi

 

Designed By Hajdin K

Copyright  2003 Hajdini.com Inc. All Rights Reseved